GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 5362276
nr 536 2276
Herman Kähler
(1846-1917), Danmark
Vas, Herman Kähler, höjd: 25 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Herman Kähler, dansk keramiker född 1846, död 1917.
Utrop:
100 kr
måndag 18 augusti 2008
kl 16:15:51